Kwartierstaten Twentse hoogleraren

 


Deze reeks kwartierstaten heeft hoogleraren aan de Technische Hogeschool Twente, later Universiteit Twente, als proband.

Een voorlopig overzicht van alle Twentse hoogleraren is beschikbaar in de vorm van het Album Academicum, eerste vingeroefeningen.

Ik stel het op prijs als u mij attendeert op geconstateerde fouten. Ik houd mij aanbevolen voor aanvullingen. Dat kan per post aan: Jan van Heelustraat 38, 5615 NE Eindhoven; of per e-mail aan: hjmwijers AT hotmail.com

H.J.Michiel Wijers
Eindhoven, februari 2016 (laatst herzien juli 2020)


  1. Hans Helmut Adelaar (1916-1983)
     
  2. Willem Gerard van Aken (1936-2018)
     
  3. Willem Bakker (1929-2003)
     
  4. Adriaan Bantjes (1930-1999)
     
  5. Gerrit Berkhoff (1901-1996)
     
  6. Jozef Willem de Beus (1952-2013)
     
  7. Jan Bilderbeek (1943-2011)
     
  8. Gerrit Anne Blaauw (1924-2018)
     
  9. Jan Adriaan van der Bliek (1928-2003)
     
  10. Bouwe Bölger (1928-2008)
     
  11. Herman Boudewijn Karel Boom (1933-2011)
     
  12. Gosse Age Bootsma (1933-1982)
     
  13. Petrus Boskma (1933-1986)
     
  14. Dick Bosman (1929-2000)
     
  15. Gerard Pieter Adriaan Braam (1930-2013)
     
  16. Marinus Pieter Breedveld (1912-1997)
     
  17. Coenraad Bron (1937-2006)
     
  18. Anthonie Jan Burggraaf (1931-2017)
     
  19. Willem Jan Caspers (1929-2010)
     
  20. Jan C. Cool (1930-2012)
     
  21. Edouard Albert Marie Fernand Dahmen (1914-2007)
     
  22. Arie Dirkzwager (1930-2004)
     
  23. Johannes Jacobus van Dixhoorn (1924-2001)
     
  24. Wiebe Draijer (1924-2007)
     
  25. Adrianus Johannes Wilhelmus Duijvestijn (1927-1998)
     
  26. Dirk Feil (1933-2020)
     
  27. Paul Johann Gellings (1927-2018)
     
  28. Barend L. de Goede (1943-2003)
     
  29. Bob Greiner (1920-1969)
     
  30. Michiel Jan Groeneveld (1950-2009)
     
  31. Ello Willem Gröneveld (1926-2015)
     
  32. Jan Groot Wassink (1928-2017)
     
  33. Bernard Gerard de Grooth (1951-2001)
     
  34. Johannes Thomas Hackmann (1906-1972)
     
  35. Klaas Tjalling Antoon Halbertsma (1928-2009)
     
  36. Alfred Frederik Gerhard Hanken (1926-2016)
     
  37. Aart van Harten (1949-2006)
     
  38. Richard van Hasselt (1911-1999)
     
  39. Willem Hessel (1921-1986)
     
  40. Cornelis Johannes Heuvelman (1931-2010)
     
  41. Cornelis Hoede (1936-2009)
     
  42. Aloysius Franciscus Gerardus van Hoesel (1920-2010)
     
  43. Arend Hennie Hulshof (1919-1989)
     
  44. Jan Floris Ingen Housz (1922-1999)
     
  45. Eduardus Marie de Jager (1927-2015)
     
  46. Johannes Marinus Lodevicus Janssen (1918-2001)
     
  47. Gerard Heinrich Jonker (1914-2000)
     
  48. Cornelius Otto Jonkers (1921-2011)
     
  49. Benjamin Harry Kolster (1938-2011)
     
  50. Joannes Kreiken (1925-2001)
     
  51. Henricus Hubertus van den Kroonenberg (1933-1996)
     
  52. Bernardus Cornelis Johannes Lievegoed (1905-1992)
     
  53. Willem Ernst van der Linden (1939-2016)
     
  54. Lambertus Lijklema (1935-2017)
     
  55. Leendert Cornelis van der Marel (1923-2003)
     
  56. Pieter Mars (1921-2009)
     
  57. Jorrit Mellema (1943-2009)
     
  58. Oscar Willem Memelink (1927-1999)
     
  59. Jan Middelhoek (1935-1990)
     
  60. Marcellinus Hendrikus Vincentius Mulder (1951-2002)
     
  61. Christiaan Alexander Muller (1923-2004)
     
  62. Arjen Nawijn (1913-1999)
     
  63. Pieter Klaas Noordenbos (1922-2009)
     
  64. Roelof Nottrot (1931-2018)
     
  65. Rienk Pieter Offereins (1923-2017)
     
  66. Cornelis de Pater (1923-2006)
     
  67. Johannes Mathieu Leonardus Penninger (1942-2016)
     
  68. Hans Peters (1925-2014)
     
  69. Leonardus Petrus (1953-2006)
     
  70. Frederik Gerrit Peuscher (1924-2017)
     
  71. Jan Albertus van der Pool (1922-2004)
     
  72. Theo Johan August Popma (1941-2013)
     
  73. Friedrich Johann Carl Rademacher (1929-2008)
     
  74. Thomas Reith (1935-2015)
     
  75. Cornelis Rodenburg (1912-1994)
     
  76. Johannes Everhardus Rijnsdorp (1928-2012)
     
  77. Arnout Lodewijk van Schelven (1913-2013)
     
  78. Johannes Schuijer (1921-2018)
     
  79. Evert Seevinck (1945-2011)
     
  80. Marcus Johannes Sparnaay (1923-2015)
     
  81. Izak Willem van Spiegel (1922-2005)
     
  82. Cornelis van Swigchem (1925-2011)
     
  83. Teunis Jannes Terpstra (1926-2011)
     
  84. Dirk Thoenes (1930-2019)
     
  85. Cornelis Frederik Veenemans (1904-1971)
     
  86. Errit van der Velde (1928-2014)
     
  87. Cornelis Antonius Verbraak (1924-1983)
     
  88. Hubertus Johannes Veringa (1948-2018)
     
  89. Jan Vermeulen (1927-2012)
     
  90. Herman Karel Volbeda (1908-1978)
     
  91. Harald Robert Vorstman (1921-2018)
     
  92. Johannes Cornelis Vlugter (1905-1991)
     
  93. Pieter François van der Wallen Mijnlieff (1927-1996)
     
  94. Marinus Maria Cornelis Gerardus Warmoeskerken (1947-2015)
     
  95. Egbert Warries (1926-2000)
     
  96. Klaas Roelof Westerterp (1928-2013)
     
  97. Oene Wiegman (1940-2009)
     
  98. Hermanus Gerhardus de Winter (1918-2005)
     
  99. Herman Jan Woltjer (1911-1990)
     
  100. Pieter Jacobus Zandbergen (1933-2018)
     
  101. Hendrik Jan van Zuthem (1929-2018)
     
    en voorts:
     
  102. Jan Christoffel Baarspul (1910-1988), secretaris van de hogeschool
     
  103. Sjoerd Menno Baas (1941-2010), medewerker afdeling TW
     
  104. Pieter Blom (1934-1999), architect van de Bastille
     
  105. Dirk Willem Bresters (1935-2009), medewerker afdeling TW
     
  106. Jozef Maria Laurens Theo Cals (1914-1971), minister van OKW
     
  107. Franciscus Hubertus Deben (1929-2015), medewerker studentenhuisvesting
     
  108. Frits Albert Drijver (1897-1983), curator
     
  109. Samuel Josua van Embden (1904-2000), hoofdarchitect opbouw TH
     
  110. Antonie Jacobus Engel (1896-1975), curator
     
  111. Herman Petrus Coenraad Haan (1914-1996), architect
     
  112. Gerritdina Gezina Maria Haarhuis (1919-1995), campushospita «Ma Elsenburg»
     
  113. Johannes Hubertus Maria Ham (1936-2013), studentendecaan
     
  114. Gustaaf Adolf Hamel (1920-2005), bibliothecaris
     
  115. Tjakko Hazewinkel (1932-2002), architect
     
  116. Leonardus Justinus Heijdenrijk (1932-1999), architect
     
  117. Rudolf Holthuis (1912-1992), campusarts
     
  118. Anne Hooites Meursing (1918-1997), voorzitter college van bestuur
     
  119. Pieter Jacob Jebbink (1915-2001), medewerker afdeling BSK
     
  120. Johannes Kolkhuis Tanke (1931-2015), griffie campusbestuur
     
  121. Hendrik Gerrit van Kooten (1928-2005), directeur rekencentrum
     
  122. Willem Titus Kroese (1907-1979), curator
     
  123. Gerrit Albertus Lasonder (1882-1944), eigenaar Landgoed Drienerlo
     
  124. Karel Salomon Levisson (1917-1999), beleidsmedewerker
     
  125. Carel van Lookeren Campagne (1925-2017), voorzitter college van bestuur
     
  126. Pieter Johannes Merkelijn (1917-2008), medewerker bureau
     
  127. Dirk van Mourik (1921-2018), architect
     
  128. Henri Michiel van Mourik Broekman (1906-2004), curator
     
  129. Bernard Albert van der Neut (1932-1998), medewerker afdeling TW en beleidsmedewerker Kabinet
     
  130. jhr. Otto Frans Antoine Hubert van Nispen tot Pannerden (1907-1992), curator
     
  131. Jan Nijland (1923-2001), Spar-bedrijfsleider «Bobby»
     
  132. Jan Oosterhuis (1951-2008)
     
  133. Cornelis Johannes Pekelharing (1911-2001), directeur afdeling CT
     
  134. Hendrik Reinoud (1907-1996), eredoctor
     
  135. Piet Roozenburg (1924-2003), medewerker afdeling BDK
     
  136. Wopke Marinus Willem Rijnberg (1938-1991), campusarts
     
  137. Johan Coenraad Niebuir Schrijver (1918-2003), secretaris van de hogeschool
     
  138. Johannes Baptista Gerardus Maria ridder de van der Schueren (1899-1990), curator
     
  139. Gerrit Sieben (1923-2014), medewerker afdeling TW
     
  140. Albert Slottje (1937-2007), medewerker restauratieve voorzieningen
     
  141. Hendrik Albert Stheeman (1901-1982), bouwcurator
     
  142. Johannes van Stigt (1934-2011), architect
     
  143. Roelof Strijker (1917-2000), campusagent
     
  144. Hendrik Evert Pieter Tattje (1942-2005), medewerker afdeling EL
     
  145. Jacobus Thomas (1924-2018), lid college van bestuur
     
  146. Willem Thomassen (1909-2001), burgemeester van Enschede en curator
     
  147. Willem van Tijen (1894-1974), hoofdarchitect opbouw TH
     
  148. Leonardus Petrus Johannes Veelenturf (1937-2019), medewerker afdeling EL
     
  149. Auke Johannes Vleer (1911-1981), burgemeester van Enschede
     
  150. Willem Dirk Waller (1931-2009), directeur campusvoorzieningen
     
  151. Heiko Wierenga (1933-2013), burgemeester van Enschede
     
  152. Hendrikus Cornelis Zorn (1925-2014)
     

In voorbereiding:
– Tjakko Marinus Schuringa (1933-2012).

Groslijst:
R.A. Cuninghame-Green (1933-2013), A.Y. Hoekstra (1967-2019), F.H. Lopes da Silva (1935-2019), N.M.M. Nibbering (1938-2014), E. Oltay (1926-1988), A.J.M. van Tuijl (1952-2018), I. Vermes (1946-2015) en W.W.E. Wetterling (1932-1994).


Zie ook Kwartierstaten Bandoengse hoogleraren en Kwartierstaten Eindhovense hoogleraren.